Posted by admin on January - 15 - 2018 | Comments Off

Podróżowanie samochodem po Polsce

Choć ceny paliwa nie są za bardzo niskie, a na dodatek krajowe drogi w dalszym ciągu nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, iż zwiedzanie Polski za pomocą samochodu jest kiepskim pomysłem. W końcu można wymienić bardzo wiele pięknych miast i miasteczek albo tysiące zabytków, atrakcji turystycznych…
Jeśli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, początkowo warto przede wszystkim ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto na początek pojechać na Mazury. Należy otwarcie napisać, że przykładowo dwa dni w Mikołajkach to strzał w dziesiątkę.
Mazury są piękne, ale trzeba wyruszyć dalej – a może Władysławowo? W zasadzie jedyną wadą polskiego morza jest to, że jest raczej zimne. Jednakże to chyba jedyna wada. W końcu nadbałtyckie plaże są bardzo ładne. Co potem? Warto pojechać do Gdańska, bo to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Kilka godzin autem od stolicy Pomorza mieści się niemniej urokliwe miasto, mianowicie Toruń. Później warto kierować się na południe – dwa dni w mieście Kraków to absolutne minimum. Nawet takie osoby, które już zwiedzały Kraków, jak najbardziej powinny powtórzyć wycieczkę. Z byłej stolicy Polski warto udać się choćby do Zakopanego, czyli stolicy Tatr… To przykładowy plan podróży po Polsce; można być pewnym jednego – warto poznawać Polskę.

Podobne wpisy:

Comments are closed.